202-2 İnşaat İskelesi Çeşitleri

İnşaat İskelesi ve Çeşitleri yapıya, kullanım alanına ve şartlarına göre iki ana başlık altında incelenmektedir.

•Dış Cephe İskele Çeşitleri

•Kalıp Altı İskele Çeşitleri

•İskele sistemlerimiz farklı koşullara ve standartlara tam uyum sağlayabilir. TS EN 10219-1 normunun gereklerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir.

1- Dış Cephe İskele Çeşitleri

•Dış Cephe İskele Çeşitleri dış cephe montaj ve tesisat işlemlerinde, her türlü cephe çalışmasında uygulanan düzenleme ve restorasyon işlemlerinde kullanılmaktadır. Yüksek yapılarda, dış cephe işleri yapılırken çalışanların maksimum güvenliğini sağlar. Yerleşim bölgesi içerisinde ise yayaların can güvenliğini sağlayan iskele sistemidir.

•Elemanları çerçeve, yatay ve diyagonal elemanlarla birlikte, sac kalas, kapaklı merdiven, yan korkuluk ve tekmelikten oluşmaktadır. Dış Cephe İskele Çeşitleri tamamında her kata saç kalaslar ve kenar korumalıkları koyularak güvenli çalışma ortamı sağlanır. Kapaklı merdivenler yardımı ile katlar arasında güvenli geçiş emniyeti sağlanır.  Dış Cephe İskele Çeşitleri Modüler İskele, Kamalı Flanşlı İskele ve Güvenlikli H Tipi İskele olmak üzere üç kısma ayrılmaktadır.

2- Kalıp Altı İskele Çeşitleri

Kalıp Altı İskele Çeşitleri her türlü döşeme sisteminde kullanılabilen ideal sistemlerdir. Yüksek miktarda yük taşıma kapasitesi ve farklı projelere hızlı bir şekilde adapte edilmesiyle güvenli ve hızlı bir iş ortamı oluşturmaktadır. Kolay montaj ve demontaj özelliği ile viyadük, sanayi, köprü, santral, gibi yüksek uzunluklarda ve ağır betonların kullanıldığı projelerde tercih edilmektedir.

Kalıp Altı İskele Sistemleri yük iskelesi, masa kalıbı iskelesi ve merdiven kulesi gibi 3 farklı şekilde kullanılabilir. Kullanım alanına göre Cup-Lock İskele Sistemleri, Masa Tipi İskele, Teleskop Direkler, Kovanlı İskele olarak dört bölüme ayrılır [3].

Sayfalar: 1 2 3 4

Katılımcı Yorum ve Düşünceleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni ses kaydetmek için Tıklayın Daha önce kaydettiğiniz bir ses kaydı varsa “Dosya Ekle”” kısmından ekleyiniz.

Dosya adı:

Dosya boyutu:

Yeni video kaydetmek için Tıklayın Daha önce kaydettiğiniz bir video varsa “Dosya Ekle”” kısmından ekleyiniz.

Dosya adı:

Dosya boyutu: